Chalupa u řeky, Zakupy

Adresa: Vodní 21, 471 23 Zákupy

Cena: 975 000 Kč

Vážení zájemci, právě si prohlížte speciální stránky nemovitostiVěnujte prosím pozornost zejména vlastnickým poměrům jednotlivých nemovitosti a přístupu k nim.

Jedná se o roubenou chalupu, která se nachází v obci Zákupy, cca 100 km severně od Prahy (vozem cca 1:30h). Chalupa s výměrou cca 60 m[pozemek 39 m2] je dvoupodlažní, nepodsklepená. K chalupě náleží zahrada o výměře 339 m2.

PŘEDNĚ NEŽ SI DOMLUVÍTE PROHLÍDKU PROSTUDUJTE SI TYTO STRÁNKY

Chalupa disponuje v přízemí obývacím pokojem s kuchyní, koupelnou s vanou, předsíní a samostatnou toaletou umístěnou pod schodištěm. V podkroví je jeden velký pokoj s prostornou chodbou. Vytápění zajišťují kamna na pevná paliva, případně lze použít i přímotop. Chalupa je napojená na kanalizaci, obecní vodovod a elektřinu a má číslo popisné.

Zahrada je oplocená mírně svažitá a je na ní přistup přes pozemek, který je ve vlastnictví souseda, případně z hlavní silnice od zámku. Jedná se o to, že historicky chalupa s vlastní zahradou sousedí pouze rohem a je na ní přístup přes pozemek souseda. Takto to funguje několik let, aniž by bylo zřízeno jakékoli břemeno “průchodu”.  Průchod je vidět hned na prvních snímcích níže (je lemovaný růžemi). V případě, že by soused v budoucnu bránil přístupu na zahradu, zůstane řešení této situace na novém majiteli. Situace je rovněž znázorněna na obrázku s katastrálním snímkem. Oplocení pozemku i druhého souseda není v souladu s mapou katastrálního úřadu.

HEZKÁ LOKALITA – KRÁSNÁ PŘÍRODA

Oblast byla postižená povodní v srpnu  roku 2010, bohužel se voda nevyhnula ani této chalupě. Více info o povodních na www.zakupy.cz. Chalupa je určená k rekonstrukci (prohléďněte si detailní fotografie), byť je jistě bez problémů obyvatelná. Dle výpovědi souseda, došlo k povodni protržením hráze rybníka, který je již sanovaný a k dalším záplavám by nemělo docházet. Riziko povodně je Českou asociací pojišťoven hodnoceno jako zóna 3 – výskyt povodně se středním nebezpečím. V této zóně lze Chalupu pojistit.

FINANCOVÁNÍ ZAJISTÍME

V blízkosti nemovitosti se nachází cyklostezky, kupliště v bezprostřední blízkosti je řeka Svitávka. Zákupy s bohatou historií, významnými historickými a uměleckými památkami, kulturními tradicemi, krásnou přírodou, turistickými cíli, mnoha sportovními, ubytovacími a stravovacími zařízeními leží v lesnaté, k jihu otevřené krajině 7 km severovýchodně od Mimoně a 8 km od České Lípy.

Přes veškerá omezení je chalupa na pěkném místě a je možné ji okamžitě užívat. Pro prohlídku neváhejte kontaktovat makléře. Zdarma Vám pomůžeme s možnostmi financování koupě.

Napište mi

Kontaktní údaje

© 2024 Jaroslav Dvořák