Rodinný dům 5+kk, Kozly

Adresa: Ke Křížku 227, Tišice

Cena: 1 674 040 CZK

Rodinný dům 5+kk, 137 m2, na cizím pozemku 600 m2
Adresa – Ke Křížku 227, Tišice – Kozly
Dům, který si právě prohližíte se nabízí ke koupi v rámci insolvenčního řízení.  Prodej nemovitosti má jistá specifika- nemovitost neprodává vlastník, ale insolvenční správce, jsou zde omezené možnosti čerpání hypotečního úvěruřízení bývá zdlouhavé, na druhé straně je velmi bezpečné. Údaje o insolvenčním řízení jsou veřejné a veškeré informace získáte kliknutím zdeNemovitost neprodává majitel (nezdržuje se v namovitosti), nýbrž insolvenční správce.
                     
Dům je na katastru vedený jako rozestavěná stavba, ale je zkolaudovaný a má přiděleno č.p. 227. Co se týká právních vad tak nejzásadnější je to, že stavba stojí na pozemku třetí strany (souseda). Tato vada vznikla historicky při prodeji části pozemku, který prodával soused současnému vlastníkovi. Byť v dobré vůli, avšak s geometrickým plánem, který není v souladu s regulemi obce (menší výměra než je povoleno – min. výměra je 800 m2, odděleno bylo 600 m2), došlo sice k prodeji (kupní cena byla sousedovi vyplacena), ale pozemek nikdy dle tohoto plánu nebyl převeden na nového majitele. Přesto došlo ke skutečnému rozdělení (plotem) a postavila se stavba, která je předmětem prodeje. Vzhledem k právním vadám nelze nemovitost koupit prostřednictvím hypotečního úvěru, pouze se zástavou jiné nemovitosti. Případný zájemce prakticky kupuje pouze dům na cizím pozemku a je pouze na něm jak se vypořádá s touto právní vadou. 
Co se týká pozemku, tak technicky není možné dokoupit od sousedů část pozemku, tak aby se naplnila regule obce. Soused nechce a ani nemůže jakkoli s pozemkem nakládat. Rovněž stanovisko obce na udělení výjimky a pozemek rozdělit je zamítavé.
V současné době majitel pozemku neumožní zřízení věcného břemene, které by opravňovalo nového majitele domu k jeho užívání, avšak je nakloněný k jednání o prodeji spoluvlastnického podílu rovnajícímu se výměrou původnímu geometrickému plánu tzn. cca 600 m2. Aktuální nabídková cena je 3000,- Kč/m2.
Záleží na dohodě všech účastníků a zákonných možnostech.                     
 
Dům je prázdný, nikdo ho neobývá ani neudržuje, stav odpovídá zanedbané údržbě a některé technické prvky jsou nefunkční. Plyn a elektřina jsou odpojeny, voda je studniční, kanalizace zavedena.                
 
Přes veškerá omezení je dům umístěn na pěkném místě s dobrou dostupností do Prahy a v případě vypořádání vlastnictví pozemku se sousedem nebo zajištění užívacího práva, poskytuje solidní základ pro vybudování bydlení podle vlastních představ

Napište mi

Kontaktní údaje

© 2024 Jaroslav Dvořák