RODINNÝ DŮM TIŠICE - KOZLY

NA TÉTO STRÁNCE NALEZNETE

DETAILNÍ INFORMACE

A FOTOGRAFIE INTERIÉRU

  

PRODEJ V INSOLVENČNÍM ŘÍZENÍ

  

 

1 860 044 CZK

 

 

Popis nemovitosti

Rodinný dům 5+kk, 137 m2, na cizím pozemku 600 m2
Adresa - Ke Křížku 227, Tišice - Kozly
 
Dům, který si právě prohližíte se nabízí ke koupi v rámci insolvenčního řízení.  Prodej nemovitosti má jistá specifika- nemovitost neprodává vlastník, ale insolvenční správce, jsou zde omezené možnosti čerpání hypotečního úvěru, řízení bývá zdlouhavé, na druhé straně je velmi bezpečné. Údaje o insolvenčním řízení jsou veřejné a veškeré informace získáte kliknutím zde.  
                     
Dům je na katastru vedený jako rozestavěná stavba, ale je zkolaudovaný a má přiděleno č.p. 227. Co se týká právních vad tak nejzásadnější je to, že stavba stojí na pozemku třetí strany (souseda). Tato vada vznikla historicky při prodeji části pozemku, který prodával soused současnému vlastníkovi. Byť v dobré vůli, avšak s geometrickým plánem, který není v souladu s regulemi obce (menší výměra než je povoleno), došlo sice k prodeji (kupní cena byla sousedovi vyplacena), ale pozemek nikdy dle tohoto plánu nebyl převeden na nového majitele. Přesto došlo ke skutečnému rozdělení (plotem) a postavila se stavba, která je předmětem prodeje. Vzhledem k právním vadám nelze nemovitost koupit prostřednictvím hypotečního úvěru, pouze se zástavou jiné nemovitosti. Případný zájemce prakticky kupuje pouze dům na cizím pozemku a je pouze na něm jak se vypořádá s touto právní vadou.
 
sočasné době není technicky možné dokoupit od sousedů část pozemku, tak aby se naplnila regule obce. Soused nechce a ani nemůže jakkoli s pozemkem nakládat. Rovněž stanovisko obce na udělení výjimky a pozemek rozdělit je zamítavé.
 
Záleží na dohodě všech účastníků a zákonných možnostech.                     
 
Stav odpovídá zanedbané údržbě a některé technické prvky jsou nefunkční. Dům je odpojen od sítí. Dům v současné době obývají obyvatelé bez právního podkladu. Ovšem rozsudkem z 30. 4. 2019 okresního soudu v Mělníku soud rozhodl, že je žalovaná povinna vyklidit nemovitost. Žalobu podávala insolvenční správkyně.                  
 
Přes veškerá omezení je dům umístěn na pěkném místě s dobrou dostupností do Prahy a v případě vypořádání vlastnictví pozemku se sousedem nebo zajištění užívacího práva, poskytuje solidní základ pro vybudování bydlení podle vlastních představ                   

Fotogalerie

Půdorysy

 

dum_tisice_1np

dum_tisice_2np

Kontakt

__IMG_0918_1

 

Jaroslav Dvořák 
 
certifikovaný poradce 
podle ČSN EN ISO/IEC 17024 
 
 
RE/MAX Commercial Group
Sokolovská 270/201
Praha 9 - Vysočany, 190 00 
Česká republika

 
Tel. na makléře : +420 733 618 711
Tel. do kanceláře: +420 222 191 942 
E-mail: jaroslav.dvorak@re-max.cz

Kontaktní formulář